Tomasz Ciach PhD Eng. Professor
 
Beata Butruk-Raszeja PhD Eng.
 
Magdalena Janczewska MSc Eng.
 
Katarzyna Każmierska MSc Eng.
Kamil Kopeć MSc Eng.
 
Piotr Kowalczyk MSc Eng.
 
Martyna Kucharska PhD Eng.
 
Aleksandra Kuźmińska, MSc Eng.
 
Aleksandra Kulikowska MSc Eng.
 
Ilona Łojszczyk MSc Eng.
 
Aleksandra Mościcka-Studzińska MSc Eng.
 
Rafał Podgórski MSc Eng.
 
Aleksandra Poniatowska MSc Eng.
 
Agata Stefanek MSc Eng.
 
Paulina Trzaskowska MSc Eng.
 
Maciej Trzaskowski MSc Eng.
 

Iga Wasiak MSc Eng.

 
Michał Wojasiński MSc Eng.
 

 

Home arrow News arrow Paulina Ziętek - Dziewczyną Przyszłości!
Paulina Ziętek - Dziewczyną Przyszłości!

Nasza koleżanka, Paulina Ziętek w otrzymała wyróżnienie w konkursie ELLE - Dziewczyny Przyszłości, śladami Marii Skłodowskiej-Curie organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz miesięcznik Elle.


Paulina Ziętek jest studentką ostatniego, III semestru studiów magisterskich na kierunku biotechnologia na Politechnice Warszawskiej, a na co dzień pracuje w naszym laboratorium. Wyróżnienie przyznano za pracę pt. „Modyfikacje polimerów na potrzeby inżynierii tkankowej”.


Celem pracy jest opracowanie materiału na bazie poliuretanu, który będzie mógł posłużyć jako pokrycie do sztucznego serca. Materiał musi być odporny na warunki wewnątrz organizmu, nie może powodować odpowiedzi immunologicznej ani stanów zapalnych, musi gwarantować że w wyniku kontaktu materiału z krwią nie będą tworzyły się skrzepy. Do tej pory nikt jeszcze nie zaprojektował materiału, który byłby całkowicie odporny na korozję w warunkach in vivo. Wszystkie znane dotychczas protezy serc czy zastawki są wszczepiane tylko na kilka lat. Studentka pracuje nad jedną z najbardziej zaawansowanych metod modyfikacji powierzchni poliuretanu, polegającą na hodowli komórek śródbłonka na odpowiednio przygotowanym poliuretanie.

GRATULACJE dla Pauliny


Więcej informacji:

Poznaliśmy Dziewczyny Przyszłości

O konkursie

Więcej zdjęć...

 

 

 

 
< Prev   Next >