prof. nzw. dr hab. inż. Tomasz Ciach
 
dr inż. Beata Butruk-Raszeja
 
mgr inż. Magdalena Janczewska
 
mgr inż. Katarzyna Każmierska
 
mgr inż. Kamil Kopeć
 
mgr inż. Piotr Kowalczyk
 
dr inż. Martyna Kucharska
 
mgr inż. Aleksandra Kulikowska
 
mgr inż. Aleksandra Kuźmińska
 
mgr inż. Ilona Łojszczyk
 
mgr inż. Aleksandra Mościcka-Studzińska
 
mgr inż. Rafał Podgórski
 
mgr inż. Aleksandra Poniatowska
 
mgr inż. Agata Stefanek
 
mgr inż. Paulina Trzaskowska
 
mgr inż. Maciej Trzaskowski
 
mgr inż. Iga Wasiak
 
mgr inż. Michał Wojasiński
 

 

Start arrow Zespół arrow mgr inż. Rafał Podgórski
mgr inż. Rafał Podgórski

Jestem absolwentem studiów inżynierskich na kierunku Biotechnologia na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, a następnie ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej, na specjalności Bioinżynieria.

Współpracę z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej rozpocząłem w 2015 roku w ramach pracy magisterskiej. Tematem moich badań była ocena wpływu właściwości biomateriałów nanowłóknistych wykonanych z poli-(L-kwasu mlekowego) na stan hodowli komórek fibroblastów i chondrocytów. Przeprowadzone testy wykazały, że otrzymane w Laboratorium Inżynierii Biomedycznej biomateriały nanowłókniste nie są cytotoksyczne dla wspomnianych komórek, a to pozwala na prowadzenie dalszych prac mających na celu opracowanie implantów chrząstki stawowej.

Problematyka hodowli komórkowych i opracowywania nowych materiałów do zastosowania w implantologii okazała się bardzo interesująca, co zachęciło mnie do kontynuowania badań i rozpoczęcia w 2016 roku studiów doktoranckich na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Obecnie zajmuję się zagadnieniami związanymi z zastosowaniem druku 3D w inżynierii tkankowej, a także dostosowywaniem metod badawczych do oceny morfologii hodowli komórkowych na biomateriałach.

 

Prowadzone zajęcia dydaktyczne:
• Inżynieria Biomedyczna – laboratorium

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »